Tag Archives: priveden

ДРАМА ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: Приведен се исекол, ги плукал полицајците со крв тврдејќи дека има СИДА!

По изливот на лутина на Зоран Алексиќ (32), кој бил приведен во полициската станица поради сомнение  дека сторил кривично дело киднапирање и изнуда, еден од полицајците завршил со голема расекотина, а останатите биле облиени со крв.

______________________________________________________________________________________________________

Српски блогер приведен – протестирал против ТВ претплата на Фејсбук

Белградскиот новинар Милан Кампонески потврдил за српски Телеграф дека бил приведен во полиција затоа што не го пријавил протестот против плаќање тв претплата. Протестот новинарот го организирал на Фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1