Tag Archives: приведена

Приведена „гатачка“ од Велес

Кривична пријава за триесет и едно годишната А.С. од Велес осомничена дека извршила три кривични дела „измама“ во периодот од јануари до јуни годинава.

______________________________________________________________________________________________________

Вработена во СВР Прилеп земала мито за изработка на патни исправи

500 евра била сумата за која прилепчани можеле да добијат патна исправа. Вработена во управните служби на СВР Прилеп е приведена под сомневање дека земала мито за изработка на патни исправи и лични карти преку ред.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1