Вработена во СВР Прилеп земала мито за изработка на патни исправи


500 евра била сумата за која прилепчани можеле да добијат патна исправа. Вработена во управните служби на СВР Прилеп е приведена под сомневање дека земала мито за изработка на патни исправи и лични карти преку ред.

Он полицијата се уште не излегуваат со официјални информации за случајот. Неофицијално службеничката е приведена поради поткуп.

Во текот на денешниот ден се очекуваат детали за случајот.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1