Пакистанец загина во страотна сообраќајна несреќа на автопатот Велес – Куманово


Едно лице загина, а тројца се повредени во сообраќајната несреќа што утрово се случи на автопатот Велес – Куманово,кај клучката кон аеродромот „Александар Велики“.

 Причина за несреќата е неприлагодена брзина на условите на патот поради што возилото марка „Сеат“ излетало од патот и неколку пати се превртувало.

Во несреќата повреден е и возачот, такси превозник како и двајцата други патници кои се здобиле со потешки повреди и се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1