Лекарите не можат да ја дијагностицираат болеста на Тимошенко


Поранешната премиерка на Украина, јлија Тимошенко, страда од непозната болест на кожата која била откриена пред околу две недели кога на нејзиното тело забележала чудни осипи, пренесува руската агенција Интерфакс.

Лекарите не можeле да ja дијагностицираат болеста и користeле стандардно хормонално лекување.

Поради повреда на ‘рбетот Тимошенко е во болница од 9 мај. Таа издржува 7 годишна казна затвор бидејќи во 2009 година дала наредба државната нафтена компанија „Нафтогас“ да потпише договор со Русија за испорака на гас, а ваквиот договор експертите го оценија како штетен за земјата.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1