Tag Archives: украина

Украина ги укина визите за Македонија

Македонците можат да патуваат во Украина без визи до 15 март идната година.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Феминистка во Украина со голи гради нападнала патријарх

Украинска феминистка со голи гради и со заканувачки пораки испишани на телото, се обиделе да се нафрли на патријархот на руската православна црква во знак на протест поради наводна „антиукраинската“ политика на Кремељ и црквата.

______________________________________________________________________________________________________

Украина: Со арсен отруени неколку православни свештеници

Во Украина во последниве неколку недели отруени се неколку епископи на Украинската православна црква, а меѓу нив е и кандидатот за шеф на Москвската патријаршија Архиепископот Павел Лебед.

______________________________________________________________________________________________________

Лекарите не можат да ја дијагностицираат болеста на Тимошенко

Поранешната премиерка на Украина, јлија Тимошенко, страда од непозната болест на кожата која била откриена пред околу две недели кога на нејзиното тело забележала чудни осипи, пренесува руската агенција Интерфакс.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1