Видео: Масакар во Колорадо – 14 убиени, 50 повредени на премиерата на „Бетмен“


Маскиран напаѓач отворил оган за време на премиерата на филмот „Бетмен“ при што убил 14 лица, а 50 се повредени.

 Со гас маска на главата и панцир, пред почетокот на филмот, во Колорадо, фрлил солзавец и димна бомба и почнал да пука кон присутните.

 Полицијата веднаш интервенирала и го привела убиецот.

 За сега во полициските извештаи стои дека за време на нападот не била забележана вмешаност на второ лице.

 Кога почнало пукањето, настанала конфузија кај присутните бидејќи повеќето мислеле дека звукот на истрелите доаѓа од друг филм кој се прикажувал во соседната просторија.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=T7sIiqq66rk]

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1