Tag Archives: масакар

Најопасната дрога на светот: Ја блокира слободната волја, брише меморија… Дали таа е причина за „Бетмен“ масакрот?

Стеблото од Borrachero (Brugmansia X candida, Datura candida) е украсено со прекрасни бели и жолти цветови кои висат на тенки гранки и ја кријат тајната за која знаат само неколкумина од Јужна Африка.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 11 години од случајот Љуботенски бачила

Одбележани единаесет години по “Љуботенски бачила“ кога загинаа 8 – мина припадници на резервниот состав на АРМ од подметнатите мини поставени од припадниците на поранешната ОНА.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Џокер“ ја погодил во глава, ама „куртулила“ благодарение на вродената мозочна аномалија

Петра Андерсон (22) девојката која за време на масакрот на проекцијата на филмот Бетмен во киносалата во Аурора била погодена со повеќе куршуми од кои еден ја погодил во носот, поминал низ мозокот и застанал во задниот дел на черепот не само што чудо ја спасило туку и успешно се опоравува.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Масакар во Колорадо – 14 убиени, 50 повредени на премиерата на „Бетмен“

Маскиран напаѓач отворил оган за време на премиерата на филмот „Бетмен“ при што убил 14 лица, а 50 се повредени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1