Tag Archives: тимошенко

Лекарите не можат да ја дијагностицираат болеста на Тимошенко

Поранешната премиерка на Украина, јлија Тимошенко, страда од непозната болест на кожата која била откриена пред околу две недели кога на нејзиното тело забележала чудни осипи, пренесува руската агенција Интерфакс.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1