Tag Archives: пронајдено

Пронајден мртов старец, а во неговата куќа нашле 7 милиони долари вредно злато

Откако Волтер Самаско Џуниор (69) починал во сопствениот дом во Карсон Сити, на своето конто во банката имал само 200 долари. Но, официјалните лица подоцна кои ја утврдиле неговата смрт, откриле во неговиот дом злато вредно од околу 7 милиони долари .

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1