Tag Archives: rambaldi

ЕТ остана без „татко“

Творецот на еден најпопуларните вонземјански филмски ликови, Карло Рамбалди, почина на 86 годишна возраст. Трикратниот добитник на Оскар за специјални ефекти, го заврши својот живот во болницата во Калабрија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1