Tag Archives: razuznavac

МВР: Разузнавачот сам си пукал во срцето – не е убиство

Разузнавачот Јонче Груевски не бил убиен, потврди МВР по направените анализи. Според информациите, Груевски во петокот вечерта сам се застрелал во срцето. Од МВР не излегуваат со информиации дали станува збор за самоубиство или несреќен случај, пишува Прес24.

______________________________________________________________________________________________________

Разузнавач најден мртов во канцеларија со прострелна рана– убиство или самоубиство?

Јонче Груевски, припадник на Агенцијата за разузнавање попладнево во 15 часот се здобил со прострелна рана од која починал на лице место, јавува плус инфо.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1