Tag Archives: recept

Магдонос – Природен лек за Ешерихија коли и бактерии

Суровиот магдонос е добар во лечење на слабокрвност, односно анемија, и изобилува со огромни количини на витамон Ц што пак ја олеснува апсорпцијата на железо во крвта.

______________________________________________________________________________________________________

Колач ЗИМНИЦА – не е шега ова е рецепт за колач во тегла – трае 6 месеци

Дека жената е чудо и постојано има нови и нови интересни идеи се уверивме и во рецептот на оваа македонска објавен на наш сајт за кулинарски рецепти moirecepti.mk. Самиот наслов не повлече па еве одлучивме да го споделиме и ние. Идејата да се има подготвен домашен колач во секое време е навистина нешто што на […]

______________________________________________________________________________________________________

Ви падна шеќерот? – направете си колаче за 3 минути

Еден убав рецепт за добро утро. Недела е ден за одмор, а не да заглавите во кујна. Доколку ви падне шеќерот вам или на некој од семејството еве еден брз и ептен лесен рецепт – а истовреме многу вкусен. За да го направите треба само 3 минути!!!

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1