Tag Archives: s6

„Путин ќе владее со светот“: Дали се исполнува пророштвото на Баба Ванѓа

Прочуената пророчица, Баба Ванѓа која предвидела многу работи, има и едно предвидување за идниот светски лидер. Баба Ванѓа починала во 1996 година, на 85- годишна возраст , но има предвидувања за неколку векови , се до 51-ви кога према нејзините визии ќе биде крај на светот. Магазинот „Бриминген меил„ пишува дека таа ја предвидела и […]

______________________________________________________________________________________________________

Преживеал погубување: Седнал на столот за извршување на смртна казна, а потоа се случила шокантна работа

61-годишниот Дојл Ли Хам, затвореник од Алабама “преживеал” извршување на смртна казна. Меѓутоа, неговиот адвокат вели дека Хам претрпел силна болка додека безуспешно се обидувале да му ја пронајдат вената во која би ја инјектирале смртоносната инекција. Тврди дека неговиот клиент безуспешно бил боцкан во препоните, зглобовите и во долниот дел од ногата. Потоа погубувањето […]

______________________________________________________________________________________________________

Ова е куќата каде се одвиваше крвавиот хорор во Кочани – Ќерката на убиената кочанчанка надвор од животна опсност

Незапаметен хорор се одвивал утринава во куќа во Кочани, каде бесен кочанчанец се скарал со сопругата, ја бодел со нож по куќата, а кога видел дека легната уште дава знаи на живот, земал чекан и ја удирал до смрт. Во куќата биле и малолетниот син и ќерката на починатата која сакајќи да ја одбрани сега […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Најтажната фотографија од комеморацијата за Глоговац – двете сопруги си беа утеха

Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер на комеморацијата која се одржа во „Југословенско драмско позориште“ си беа утеха една на друга. Ова е најтрогателната фотографија од комеморацијата. Двете, скршени од болка, оделе една зад друга и тогаш Мина силно ја прегрнала и бакнала Милица.

______________________________________________________________________________________________________

Бакојани за името „Македонија“: И јас сакам да сум Синди Крафорд

Поранешната пефица на грчката дипломатија Дора Бакојани од опозициската грчка партија Нова Демократија и сестра на лидерот на Партијата, Киријакос, во спорот со името ја вмеша и светски познатата манекенка Синди Крафорд, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Бакојани поддржува во нашето име да го има поимот Македонија, но под услов да има измени во […]

______________________________________________________________________________________________________

Среќен крај на драмата: Бебето фрлено во контејнер доби ново семејство

Мајката која по породувањето својата новородена ќерка ја фрли во контејнер се брани од слобода, а истрагата е во тек. Обвинителството делото „напуштање на дете“ за кое мајката првобитно беше осомничена брзо го преквалификува во обид за чедоморство. Новороденчето кое пред месец дена е пронајдено во контејнер, во една сараевска населба доби нов дом. Мајката […]

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија поради која плачеше цела Југославија – Чолиќ и посвети песна на оваа девојка

Поминаа многу години, но оваа девојка никогаш нема да биде заборавена. Приказна која ќе ве натера да заплачете. Поминале 41 година од трагедијата поради која плачела цела Југославија, а за никогаш да не се заборави се потрудил и Здравко Чолиќ со својата песна „ Таа спие“. Имено, тој својата песна ја посвети на Милица Костиќ […]

______________________________________________________________________________________________________

Во сабота е Св. Јован, еве зошто на овој ден не се држи нож во рака, и не се јаде и пие ништо црвено

Православните христијани на 20 јануари го прославуваат празникот Св. Јован бидејќи се верува дека на овој ден Св Јован Крстител на реката Јордан го крстел Исус Христос. Православните христијани на 20 јануари го прославуваат празникот Св. Јован бидејќи се верува дека на овој ден Св Јован Крстител на реката Јордан го крстел Исус Христос. Нашите […]

______________________________________________________________________________________________________

Доколку Иванов не го потпише указот, Законот за јазици повторно пред Собранието

Указот за прогласување на Законот за употреба на јазиците, со кој се унапредува употребата на албанскиот јазик во државата и кој беше донесен од Собранието, според Уставот и парламентарниот Деловник треба да биде потпишан од првиот парламентарец Талат Џафери и претседателот Ѓорге Иванов. Неизвесно е како ќе постапи Иванов и дали ќе го потпише указот […]

______________________________________________________________________________________________________

Путин згрме: Убијте ги терористите ако пукаат на вас, експлозијата во Санкт Петербург е терористички напад

Претседателот на Русија Владимир Путин експлозијата во продавницата во Санк Петербурк ја нарече терористички напад и изјавил дека наредил на службите да се однесуваат во склоп на законот за апсења на криминалците, но во случај да бидат загрозени животните на преставниците на законот не треба да бидат уапсени, туку да бидат застрелани на лице место. […]

______________________________________________________________________________________________________

Генералот Праљак оставил проштално писмо, сакал да биде кремиран

Хрватскиот генерал Слободан Праљак, кој драматично се самоуби во Хашкиот трибунал додека му беше изрекувана пресудата, оставил проштално писмо во кое бара да биде кремиран и пепелта да биде растурена по гробиштата Мирогој. Според „Вечерњи лист“, генералот Праљак го испратил писмото до своето семејство пред две години, и порачал тоа да се отвори во случај […]

______________________________________________________________________________________________________

Трудница отишла на ултразвук, а откако го видела лицето на своето бебе сите ѝ рекле да абортира

“Тоа е најстрашната работа која сум ја видела во животот”, рекла идната мајка. Трудницата Шарни Тарнер објавила фотографија од ултразвукот на своето бебе со која ја шокирала јавноста. Имено, на ултразвукот се гледала главата на бебето коja наликувала на мртoвечки череп. „Техничарот на ултразвук одлучи да направи снимка од лицето на детето од предната страна […]

______________________________________________________________________________________________________

Зошто заложниците на ИД се мирни на снимките

Видео снимките од егзекуциите кои ги објавуваат припадници на џихадистичката група Исламска држава (ИД), речиси секогаш предизвикуваат сомнеж во јавноста дали се работи за вистински или наместени сцени, наведува британската телевизија „Скај Њуз“.isi Телевизијата додава дека исламистите никогаш не го покажуваат моментот на егзекуција, што доведува до шпекулации дали снимките се автентични или не. Освен […]

______________________________________________________________________________________________________

8 годишно дете во бесознание пренесено на ургентен – откако во училиште го бутнала соученичка

Вчера во 9:10 часот во село Разловци-Делчево во Основното училиште, помеѓу часовите за време на големиот одмор, настанала меѓусебна расправија помеѓу ученик на возраст од осум години и ученичка од истото училиште на истата возраст. Ученичката во еден момент го турнала ученикот кој паднал на глава, по што истиот станал и продолжил со следење на […]

______________________________________________________________________________________________________

Мајката на Зоран Марјановиќ им се закани: Ако прозборам јас цело семејство ќе оди во затвор

Зорица Марјановиќ, мајкта на Зоран Марјановиќ кој е уапсен поради сомневање дека ја убил сопругата Јелена, за време на една семејна расправија се заканила дека ако почне да зборува сите од станарите би можела да ги однесе во затвор. Со кого Зорица се расправала, што тогаш зборувала, каков е нејзиниот однос со станарите и каква […]

______________________________________________________________________________________________________

Дознајте кои сте биле во претходниот живот според вашиот датум на раѓање

14-28 ЈУЛИ 23-27 СЕПТЕМВРИ 3-17 ОКТОМВРИ Духовен учител со големо срце Луѓето ви се восхитувале поради вашиот шарм и интелигенција. Сте имале големо влијание на сите околу вас. Секогаш сте ги заштитувале послабите. Сте биле вистински водичи и учители. Луѓето ве следеле насекаде. Денес, не ја сакате осаменоста и им помагате на луѓето. Не сте […]

______________________________________________________________________________________________________

Наши туристи летуваат на овие плажи на смртта: Овде луѓето најмногу умираат, а причината е страшна

Според податоците на хрватското МНР во првите 6 месеци од оваа година, од давење во вода загинале дури 35 лица, додека минатата година бројката изнесувала 28. Бројни смртни случаи има на земјите од Балканот, во кои причина за смрт било давење.Хрватска – нејзините годинава однеле 35 животи. Само овој викенд во загребското езеро Јарун загинале […]

______________________________________________________________________________________________________

Со години се молчеше за тоа: Еве зошто близнаците Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот

Саша и неговиот брат Дејан Матиќ со години владеат со српската естрада и со своите моќни вокали и хитови имаат милионска публика. Браќата близнаци Саша и Дејан Матиќ се родени на 26 април 1978 година во Дрвар како здрави, но прерано родени момчиња кои таткото Зоран и мајката Драгица морале да ги сместат во инкубатори […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1