Фото: Најтажната фотографија од комеморацијата за Глоговац – двете сопруги си беа утеха


Мина Глоговац, поранешната сопруга на српскиот актер Небојша Глоговац и Милица Шќепановиќ, сопруга на починатиот актер на комеморацијата која се одржа во „Југословенско драмско позориште“ си беа утеха една на друга.

Ова е најтрогателната фотографија од комеморацијата. Двете, скршени од болка, оделе една зад друга и тогаш Мина силно ја прегрнала и бакнала Милица.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1