Tag Archives: sajber

Филипинците забраниле сајбер секс – казната е затвор и 6000 долари

Луѓето кои живеат на Филипини повеќе немаат право да си пишуваат еротски пораки на интернет ниту пак на веб камерите да разменуваат провокативни фотографии или порно снимки.

______________________________________________________________________________________________________

Македонки заработуваат од интернет секс и до 2.000 евра дневно!!!!

За одбрана клиентела на само три сајта  Siti of Love, Eskortik, Indipendent eskort servis, пронајдовме огласи во кои девојките се детално опишани со ценовик и телефонски броеви.

______________________________________________________________________________________________________

Сиромашно момче од Бањалука уапсен од ФБИ за сајбер криминал

Сиромашниот студент од Росуље во Бањалука го шокираше соседството кога се дозна дека тој е еден од хакерите кого го барало ФБИ за милионската кражба на неколку банкарски кредитни картички на клиенти од целиот свет.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1