Tag Archives: splav

Убиство на сплав во Белград – не го пуштиле да влезе, пукал во обезбедувањето, ранил и гости

  Вистинска драма се одвивала вчера во 2 часот по полноќ на познатиот белградски сплав “Blejvoč” лоциран кај Нов Белград. Еден убиен вратар, еден повреден, тешко повреден и случаен гостин на сплавот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1