Tag Archives: терорист

Фото: Малите американчиња учат дека основачот на Викиликс е терорист

Во САД деновиве се појави контроверзна сликовница која ги учи децата да ги распознаваат терористите. Меѓу сликичките се наоѓа и онаа на Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1