Tag Archives: top

ТОП 10 Мафии во светот – со овие момци нема играчка

Луксуз, лесни пари, жени, живот на ивица – вака ја замислуваме мафијата – барем поголемиот дел од нас. Сепак со овие луѓе нема играчка – убиства, дрога, затвор, постојана трка со полицијата, ова се најопасните мафии на светот. Не сакате да си имате работа со нив…

______________________________________________________________________________________________________

4 руси се ранети кога топ на изложба испукал проектил

Четворица руси се повредени кога топ случајно испукал на изложба ,, реконструкција на руската битка 1812,,  настанот се случил во месноста Luga (130 километри јужно од Санкт Петербург. повредените од кои еден потешко се веднаш пренесени во болница. Полицијата врши истрага како дошло до испукување на проектилот, јавуваат медиумите. Русија оваа година слави 200 годишница […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1