4 руси се ранети кога топ на изложба испукал проектил


Четворица руси се повредени кога топ случајно испукал на изложба ,, реконструкција на руската битка 1812,,  настанот се случил во месноста Luga (130 километри јужно од Санкт Петербург.

повредените од кои еден потешко се веднаш пренесени во болница. Полицијата врши истрага како дошло до испукување на проектилот, јавуваат медиумите.

Русија оваа година слави 200 годишница од победата над наполеоновата војска.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1