Tag Archives: izlozba

Тетовирани велосипеди – Изложба каква што немало досега во Македонија (Фото)

Зошто да немате уникатен велосипед, да си го скроите по мерка? Во Скопје ќе има изложба токму со вакви ТЕТОВИРАНИ ВЕЛОСИПЕДИ. Навистина несекојдневно и интересно.

______________________________________________________________________________________________________

„Благодарбина“ ги собра уметничките души на едно место

ИЗЛОЖБА НА БЛАГОЈ КРЕМШО

______________________________________________________________________________________________________

4 руси се ранети кога топ на изложба испукал проектил

Четворица руси се повредени кога топ случајно испукал на изложба ,, реконструкција на руската битка 1812,,  настанот се случил во месноста Luga (130 километри јужно од Санкт Петербург. повредените од кои еден потешко се веднаш пренесени во болница. Полицијата врши истрага како дошло до испукување на проектилот, јавуваат медиумите. Русија оваа година слави 200 годишница […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1