Tag Archives: tornado

Фото+Видео: Торнаде целосно уништи фудбалски стадион

Небото се отвори, а стадионот експлодираше. Големо невреме минатата недела го погоди градот Силвеш во Португалија.

______________________________________________________________________________________________________

Фото + Видео: Во Австралија беснееше огнено торнадо

Филмскиот режисер Крис Тенџи тргнал кон дивините на Австралија со цел да побара локација за снимање на филм и наместо неа тој налетал на еден од најретките природни феномени – огнено торнадо во Алис Спрингс.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1