Фото+Видео: Торнаде целосно уништи фудбалски стадион


Небото се отвори, а стадионот експлодираше. Големо невреме минатата недела го погоди градот Силвеш во Португалија.

Од стадионот на локалниот фудфалски клуб останаа само купишта железо. Благодарение на пожртвуваниот снимател денеска имаме прилика да ја видиме снимката и да дознаеме што точно се случувало, како торнадото го откорна покривот и оградата од спортскиот комплекс.

Фудбалскиот стадион Др Франциско Виеира не му одолеа на налетот на силното торнадо.

 

 

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1