Tag Archives: stadion

Фото+Видео: Торнаде целосно уништи фудбалски стадион

Небото се отвори, а стадионот експлодираше. Големо невреме минатата недела го погоди градот Силвеш во Португалија.

______________________________________________________________________________________________________

Комити се враќаат на трибините

Навивачката група „Комити“ најверојатно ќе ја прифати подадената рака од раководството на ФФМ и на мечот со Хрватска повторно ќе се врати на Западната трибина на арената „Филип Втори“ кога е во прашање националниот тим, пишува екипа.мk.

______________________________________________________________________________________________________

Чини преку 100 милиони евра, а сепак прокиснува

Организаторите на Олимписките игри во Лондон задолжени за велодромот денеска соопштија дека зградата прокиснува на три места, но исто така дека натпреварувањата ќе си продолжат по распоредот.

______________________________________________________________________________________________________

Инцидент во Старата скопска чаршија, Албанци го нападнале автобусот во кој се наоѓале комитите

ОБНОВЕНО – Од МВР го потврдија инцидентот за MKnews.MK. Како што не информираа инцидентот се сличил попладнево додека неколку автобуси полни со македонски навивачи биле упатени кон стадионот Филип 2. Засега од непознати причини на автобусите група лица фрлала камења – има оштетување на возилото, но нема повредени во инцидентот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1