Tag Archives: цунами

Земјотрес 7.9 степени ја погоди Коста Рика – се стравува од цунами

Земјотрес со јачина од 7.9 степени го погоди брегот на Коста Рика. Епицентарот бил на околу 150 километри од главниот град Сан Хозе.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1