Tag Archives: vizi

Официјално барање за укинување на безвизниот режим за Македонија и Србија

Министерот за внатрешни работи на германската покраина Хесен, Борис Рајн побара од владата во Берлин веднаш да ја повлече одлуката за безвизен режим за државјаните на Србија и Македонија поради злоупотреба на правото на азил, јавуваат српските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Украина ги укина визите за Македонија

Македонците можат да патуваат во Украина без визи до 15 март идната година.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1