Tag Archives: zaprosuvanje

Скопје: Ја запросил на жичара и како супермен со сајла ја симнал на земја

Дали е ова најоргиналното запросување во Македонија до сега? според фотографијата која врти на социјалната мрежа фејсбук богами е – ако е оваа прикаска вистинита секоја чест на момчето за инвентивноста и за романтичниот гест.

______________________________________________________________________________________________________

Го запроси дечкото на концерт на Мадона и доби совет од неа -Видео

Мадона и помогна на една девојка да го направи запросувањето незаборавно. Освен што во оваа приказна е необично што девојката го запроси дечкото – наместо обратно, интересно е што тоа го направи со помош на Мадона и нејзиниот микрофон пред илјадници луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1