Tag Archives: zubin potok

Фрлена бомба во дворот на косовскиот командант на полицијата

На северот од Косово рано утрово се случиле три вооружени напади во кои за среќа нема повредени, јавува Танјуг.

______________________________________________________________________________________________________

Три вооружени напади на Косово.

Околу 1.30 часот утрово, непознати лица пукале на КЕП банката и локалната радио станица. Половина час подоцна пукано и на куќата на капетанот на косовската полиција во Зубин Поток, Дража Божовиќ.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1