Тајната на најдолгиот брак кој трае 81 година – Слушајте си ја жената (Видео)


Џон Бетар има 102 години и вели дека клучот за успешен брак е за се да ја слушата сопругата. Неговата Ен има 98 години и наскоро ќе го ја прослават 81-годишница од бракот.
Се венчале во ноември 1932 година во Њујорк, а и двајцата пораснале во сириската заедница на доселеници во Бриџпорт.

brakЏон се заљубил во Ен на прв поглед. Решил да ги превезува неа и нејзините пријатели до школо, а таа полека почнала да заинтересирува за него.

Денес зборуваат како го живееле американскиот сон. По венчавката отвориле работилница и напорно работеле за да ги прехранат петте деца од кои најстарото има 80 години.

Најлошите моменти во животот им биле кога изгубиле две деца, ќерка и син. Иако во ниту еден момент таа загуба не ја преболеле, тагата им била полесна знаејќи дека секогаш се имаат себеси еден покрај друг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1