Тајно друштво: „Koмитетот 300“ одлучува за судбината на светот


Комитетот 300 е група која е основана од страна на британската аристократија со цел да ја организира светска политика, банкарството и медиумите.

Овој комитет спаѓа под тајно друштво и главното мото е дека светот мора да биде помал и дека има премногу „бескорисни усти“ кои трошат природни богатства и затоа треба да бидат елиминирани.

Целите на ова друштво се воспоставување на една светска влада и уништување на секој национален идентитет како и религија.

Исто така планот е да се поттикнува користење на дроги и форммирање на светска терористичка организација. Планот предвидува да се случуваат контролирани војни и конфликти за обичниот човек да стекне впечаток дека владите во своите држави не можат да ја контролираат состојбата.

Меѓу најистакнатите членови на ова друштво се Кралицата Елизабета Втора, поранешниот американски државен секретар Џон Кери, Марти Ахтисари, Џорџ Сорос,српскиот престолонаследник Александар Караџорџевиќ, Тони Блер, Силвио Берслускони,Џорџ Буш постариот, Бил Клинтон, Принцот Чарлс, Никола Саркози и многу други.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1