Такси вечерва прегазило жена на велосипед во центарот на Скопје


Вечерва една жена е повредена откако  околу 20 часот додека возела велосипед во неа удрил такси автомобил, јавува Прес24.policija mk koli

Несреќата се случила пред трговскиот центар Зебра на улицата Васил Ѓоргов во Скопје.

Жената е префрлена во Ургентниот центар. Според неофицијални информации, најверојатно станува збор за полесни повреди.

Полицијата врши увид но сообраќајот се одвива нормално

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1