Таксист претепан во скопски Аеродром – има ли поврзаност со смртта на Стефани?


Педесет и три годишниот Ј.С. од Скопје на 9-ти рано утрината околу 4:30 часот бил физички нападнат.

Од полицијата информираат дека на ул. Коста Новаковиќ, додека симнувал патник од такси возилото, Ј.С.бил физички нападнат од 39-годишниот А.З. од Скопје.aerodrom

-Истиот бил удиран со боксови и клоци по главата и телото од кои му се нанесени видливи повреди во вид на модринки и отоци, расекотина на левата аркада и расекотина на задниот дел од главата, информираат од полицијата.

Информациите од полицијата говорат дека потоа напаѓачот побегнал во непознат правец со „Опел“ со непознати регистарски ознаки.

Во полициска станица направен е записник за примање на пријава од страна на полициски службеник, а поднесен е и записник за констатиран прекршок од законот за прекршоци против јавниот ред и мир, со што, информираат од МВР, физичкиот напад е расчистен.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1