Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила


Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни возила, затоа што така никој немало да слушне за нашата земја.

-Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила пошто никој немаше да знае за нас – рече Тамара во интервјуто за 1ТВ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1