Татко ги оставил двете деца дома, момчето (2) ставило играчка во микробрановата и таа експлодирала


Пожарникарите денеска спасија две малолетни деца, девојче (9) и момче (2) и го изгасија пожарот во стан во Мајевичката улицца број 2 во Нови Сад.

Како што неофицијално се дознава, децата таткото си оставила на еден час зошто итно го повикале на работа. Детето, кога излегол таткото, зел пластична играчка и ја ставило во микробрановата која ја вклучил, а таа потоа експлодирала.

Девојчето веднаш го повикало таткото и му рекло дека има пожар, а тој им рекол да излезат на тераса, и веднаш повикал пожарникари и брза помош, кои со брза интервенција ги затекнале децата на тераса, ги спуштиле долу, го изгаснале огнот и ја исфрлиле микробрановата.

Итната помош на самото место ги прегледа децата, тие се добро, а увидот се уште е во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1