Се судрија два авиони во Истанбул


Се судрија два авиони во Истанбул. Според информацијата на редакцијата на новинската агенција Ватан авионот на Туркиш кој слетал во Истанбул на Аеродромот Ататурк при паркирање на авионот со задниот дел од авионот се судрува со авионот на Аир Азија во делот од крилото.

Веднаш се евакуирани патниците и интервенирала против пожарната служба на Аеродромот Ататурк за да не дојде до поголема хаварија.

Повредени патници нема.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1