Татко потпишал договор со ќерката – ќе добие пари ако се откаже од Фејс (Фото)


Бизнисменот и дипломец од Харвард Scott Baier направил легален и заверен договор со својата ќерка Рејчел со кој таа се обврзува да се откаже од Фејсбук 5 месеци, а за возврат тој ќе и исплати 200 долари.

article-2274817-1765CEC7000005DC-660_634x385

Таа морала да вети дека нема ни да му пристапи на фејс од Фебруари до Јуни – додека не и завршат часовите на факултет. Инаку и таа е почесен студент на престижниот Харвард.

Фејсбукот и бил пасија и опсесија и по цели денови висела на оваа социјална мрежа поради што ги занемарила предавањата. Таткото нашол генијална идеја како да ја натера да се откаже – и ветил пари во замена за потпис на договорот.

Откако потпишала гордиот бизнисмен договорот го објавил на својот блог.

Сепак што би рекол србинот Зоран кој стана интернет хит –  А где је печат?? 🙂 🙂

ЗОРАН, ЛИКОТ ОД УРНЕБЕСНОТО ВИДЕО ,,А ГДЕ ЈЕ ПЕЧАТ,, – ЏАБЕ МИ СЛАВА НЕМАМ ПЛАТА (ВИДЕО/ФОТО)

article-2274817-1765CEC1000005DC-519_634x475

Според истражувањата се поголем број американци се откажуваат од фејс. Некој привемено некои за стално. Но според истражувањето се поголем тренд е таканаречената ,, пауза,, од фејс. Се зарекуваат и не се логираат одреден периот (месец, 2, 3) бројот на лица кои изјавиле дека го прават тоа барем еднаш годишно е 61 насто и сите рекле дека тие месеци биле најубави во таа година бидејќи многу излегувале и се дружеле. Се подобриле на работа, имале поголема концентрација на училиште и што е најважно велат биле чудно спокојни и уживале во животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1