Телата на терористите од Куманово пречекани како херои во Косово (Фото)


Голем број граѓани и припадници на поранешната ОВК вчера ги дочекале телата на деветмината терористи убиени во борбата со полицијата во Куманово со шпалир албански знамиња, јавува српски „Блиц“.

Директорот на косовската судска медицина Арсим Грџали изјавил дека по разговорите со роднините на убиените повторно ќе биде извршена обдукција на убиените во полициската акција, известуваат косовските медиуми.

Претставниците на ОВК рекле дека нивниот погреб ќе биде свечен, јавува „Блиц“.

tela teroristi kosovo

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1