Го претепале со шипки Саше Политико (Видео/Фото)


Контраверзниот ,,новинар“ – сопственикот на порталот Мактел, Саше Ивановски – Политико, вчера бил нападнат пред зградата каде што живее од двајца маскирани со шипки јавуваат медиумите кој информираат дека Тој добил удари по глава

sase-politiko1

Фото – Либертас.мк

Саше Политико го потврдил за Плусинфо инцидентот кој во моментот кога контактирале со него рекол дека е во Градската болница. Настанот е пријавен во полиција.

Во изјава за Либертас вели

– Маваа со шипките кај ќе стигнеа. Ме удрија неколку пати по глава, имам расекотини, но среќа што имав ташна и се бранев. Најмногу удари од шипките имам по грбот, кога им бегав ме маваа. Ако им успееше да ме легнат на земја, не знам што ќе беше со мене, не очекував ваква бруталност – вели Саше.

Во телефонска изјава за порталот Бриф еве што за нападот вели натепаниот сопственик на Мактел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1