Тело во фаза на распаѓање пронајденo во скопско Сопиште


Починато лице околу 12:30 часот било пронајдено во скопско Сопиште.

Од полицијата за Курир потврдуваат дека човечки леш во фаза на распаѓање бил пронајден во канализациона шахта при изведување на градежни работи за Сончев град.
Полициски екипи се терен и увидот е во тек. Засега нема информации за идентитетот на починатото лице и причините за смртта. Според неофицијални информации се работи за женско лице.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1