ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Од денес дожд и температури до 20 степени


Врнежи од дожд и намалување на температурата не очекува во среда и четврток. Метеоролозите највуваат пад на температурата на 20 степени и пообилни врнежи во западна и југозападна Македонија. dozd

Под влијание на влажен бран од Медитеранот од среда попладне и четврток наместа се очекува дожд над 30 литри на метар квадратен.

Темерпатурата ќе се движи од 7 до 14 во утринските часови и максималната од 12 до 20 степени Целзиусови.

Во четврток до 26 степени. Потоа следува период на стабилизирање и постепено затоплување на времето кое за викендот ќе биде до 30 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1