Температурен шок: В недела 32 степени


Температури до 32 степена целзиусови според прогнозите на УХРМ не очекуваат во недела и во првите денови од наредната седмица.toplo-vreme

Викендов и во првите денови од следната недела под влијание на топла воздушна маса со потекло од Африканскиот континент во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и многу топло време за овој период од годината.

Најтопло ќе биде в недела и во првите два дена од наредната седмица кога максималните дневни температури ќе бидат знјачително над просечните и ќе достигнат вредности од 25до 32 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1