Тепачка со ножеви во Јосип Броз – еден ученик прободен


Попладнево масовна тепачка се случила во гимназијата „Јосип Броз“ во Скопје. Еден ученик, средношколец во прва година е избоден со нож во левата нога.

Според првичните информации тепачката се случила пред спортската сала на гимназија „Јосип Броз“. 14 годишниот ученик бил нападнат од група момчиња кои според очевидците фрлиле нож на него, кој го погодил во ногата.

Неговите другарчиња веднаш го повикале наставникот и повикале полиција. момчето е префрлен во Градската болница. Полицијата врши увид на лице место и трага по напаѓачите кои според очевидците биле момчиња, ученици од турска националност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1