Тепачка во Гостивар- повредени две момчиња, се трага по напаѓачите


Еден 21-годишник и еден малолетник на возараст од 16 години, синоќа биле згриежни во гостиварската болница, откако биле нападнати од десетина момчиња.tepackamatno

Според СВР Тетово, поголема група, најверојатно средношколци, на улицата „Живко Брајковски“ пред гостиварската гимназија, нападнале и со клоци и тупаници удирале еден 16-годишник.

Во обид да го спречи нападот и да го одбрани момчето, се вмешал и 21-годишен гостиварец, кој случајно се нашол во близина, но групата се нафрилила и на него, нанесувајќи му повеќе повреди по телото и главата.

Двајцата побарале помош во гостиварската болница, а повозрасниот е задржан на лекување.

Гостиварската полиција работи на расветлување на поединостите кои довеле до ова нарушуавње на јавниот ред и мир и идентификување на учесниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1