Тепачка во „Водовод и канализација“


Двајца колеги се степале за време на работното место, полицијата го расчистува случајот.

Како што стои во билтенот на МВР; вчера во 20:55 часот во Полициската станица Карпош, П.Т. (52) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 15:20 часот во објект на „Водовод и канализација“ на ул. „Њу Делхиска“ физички бил нападнат од неговиот колега В.П..

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1