Тешка сообраќајка во Аеродром – загина младо момче, две лица пренесени во болница


Тешка сообраќајка се случи вчера вечер во скопски Аеродром помеѓу мотоцикл и автомобил марка „Ауди“, каде загина едно лице.

Покрај загинатиот 25-годишен мотоциклист, двете лица кои се превезувале во возилото се тешко повредени и се пренесени во скопските клиники.

Министерството за внатрешни работи ги соопшти деталите за тешката сообраќајна несреќа која синоќа се случи во скопски Аеродром. Официјално, едно лице го загуби животот, а две се повредени.

Несреќата се случила 22.05 часот на крстосница на бул.„Јане Сандански“ со сервисни улици, во близина на маркет.

Учествувале мотоцикл „хонда“, управуван од Д.А.(24) од Скопје и автомобил „ауди А3“, управувано од Д.В.Д.(20) од Холандија и сопатник С.З.(20) од Холандија, и двете со скопски регистарски ознаки.

-На местото на незгодата починал мотоциклистот, а смрт констатирала екипа од Итната медицинска помош. Д.В.Д. и С.З. се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ и во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1