Тешка сообраќајка кај Католичка – камион удри во возило на МВР


Во центарот на Скопје, во близина на Католичка црква, се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено.

Несреќата се случила во 13 часот денеска, помеѓу товарно возило „ивеко“ со штипски регистарски таблички и возило во сопственост на МВР.Screenshot_22

Повредено е едно лице од возилото во сопственост на МВР, а истото е пренесено во Ургентниот центар.

Нема детали за карактерот на повредите.

12524222_10206083645279154_7538357883603804587_n

Ѕид на сообраќајниот срам

Увидот е се уште во тек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1