Две годишно девојче од Прилеп со раскрвавена глава пренесено во болница во Скопје


Во Градската болница-Прилеп, во Хирушко одделение во 15:20, М.Џ. од с. Канатларци-Тополчани, донел двегодишно девојче со повреда на главата и крварење на белите дробови.

Поради сериозноста на повредите истата е препратена во Клиничкиот центар во Скопје.

urgenten brza pomos klinika

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1