Убиецот на бабата од Радовиш доби притвор од 30 дена


Дваесет и шест годишниот Џ.Д. од Радовиш заработи кривична пријава поради сомнение за сторено убиство.

Имено, истиот влегол во куќата во која сама живеела С.Ѓ. (68) од Радовиш, лоцирана на ул. „Мирче Ацев“ и употребувајки физичка сила ја лишил од живот и одземал пари и златни предмети.

На пријавениот му е одредена мерка притвор од 30 дена.lisice-hapsenje-1332406808-138190

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1