Се урна петкатница во центарот на Истанбул (ВИДЕО)


Петкатна зграда се урна денеска во центарот на Истанбул за само неколку минути, а минувачите се разбегаа во паника, јави Танјуг.petkatnica-istanbul

На видео снимката на инцидентот се гледа како минувачите со мобилни телефони го снимаат моментот на уривање на зградата, која се наоѓала во близина на плоштадот Таксим.

Турски медиуми јавуваат дека зградата била празна и оти се верува дека никој не е заробен во урнатините, но спасувачките тимови сепак се упатени на лице место од претпазливост.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1