Тешка сообраќајка кај Зоолошка – неколку повредени – блокирана Илинденска


Се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа две возила, по што сообраќајот на булеварот „Илинден“ е блокиран, пренесува „Сител“.

policija 44На булеварот, непосредно покрај скопската Зоолошка градина се судриле „мицубиши колт“ со скопски регистерски таблички и „форд фокус“ со странска регистрација.

Во сообраќајката има и повредени, но се уште нема официјална потврда за тоа како дошло до страотниот судар и колку настрадани има.

На целиот простор пред Зоолошката градина има расфрлано стакло и парчиња од двата автомобили.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1